W Pieninach możemy podziwiać przepiękne widoki spacerować, ale też aktywnie spędzać czas. Do dyspozycji turystów pozostaje spływ Dunajcem, wycieczki po jeziorze Czorsztyńskim, a także możliwość korzystania z kortów tenisowych czy boisk piłkarskich. Oprócz tego każdy, kto odwiedzi Pieniny, może sprawdzić swoje możliwości w parku liniowym w Krościenku.

Samo Krościenko jest zlokalizowane u samych podnóży Pienin i Beskidu Sądeckiego. To idealne miejsce, z którego możemy uczynić bazę naszych wypadów w góry. Znajdują się też tutaj parki linowe, gdzie możemy spędzić wiele godzin z naszego wolnego czasu. W parkach znajdziemy wiele różnych tras, które zostały poszeregowane wedle stopnia trudności. Dodatkowo różne trasy są przeznaczone dla osób w zróżnicowanym wieku. Najmłodsi znajdą tutaj też specjalne strefy dla juniorów, gdzie obok tras liniowych są też szczególne atrakcje w postaci na przykład domku na drzewie, basenów kulkowych czy kul wodnych. Korzystanie z tego typu urządzeń nie tylko rozwija dziecko w sensie fizycznym, ale też pozwala mu zyskać więcej odwagi i nabrać pewności siebie.

Trasy można pokonywać po kolei. Od tych najprostszych po najbardziej skomplikowane gdzie możemy liczyć na wiele emocji i wrażeń. Na najtrudniejszych trasach platformy są umieszczone na wysokości nawet dwudziestu metrów. Pokonujemy je nie tylko poziomo, ale też będziemy zmuszeni do wspinaczki. Koniec trasy to znajd tyrolski w uprzęży. Szczególnym poziomem skomplikowania cechuję się tyrolka nad Dunajcem. Długość trasy – ponad 300 metrów zapewnia długą zabawę. Same platformy znajdują się na wysokości dziewięciu i czternastu metrów. Podczas samego przejazdu, użytkownik może osiągnąć prędkość nawet trzydziestu kilometrów na godzinę. Jeszcze bardziej wymagającą rozrywką jest zjazd z góry, który przypomina nieco skok spadochronowy.

Tryb podróży: