Jezioro Czorsztyńskie jest jedną z większych atrakcji regionu. Niezwykłą popularnością cieszą się rejsy po tym jeziorze. To wielka frajda, zwłaszcza dla osób, które czerpią wielką przyjemność z możliwości podziwiania pięknych widoków.

Samo Jezioro Czorsztyńskie jest zbiornikiem sztucznym, który powstał po zbudowaniu zapory wodnej w Niedzicy. Sam rejs po jeziorze to możliwość oglądania niezwykle malowniczych widoków, które doskonale uzmysłowią nam, w jak pięknej okolicy się znajdujemy. Wśród liczny widoków, które możemy obserwować z poziomu wody są pomniki przyrody nieożywionej oraz gotyckie zamki. Cały rejs dostarczy nam niesamowitych wrażeń.

Aby skorzystać z tej możliwości, należy udać się na przystań w najbliższej okolicy wzgórza zamkowego w Niedzicy. Stamtąd wypływają statki „Harnaś” czy „Biała Dama”. Te przez cały sezon na przemian zabierają turystów na rejs po jeziorze Czorsztyńskim. Sama nazwa statku – Biała Dama wywodzi się od legendarnego ducha wdowy, który ma mieszkać na zamku w Niedzicy. Początek rejsu to możliwość obejrzenia okolic samej Niedzicy. Po chwili naszym oczom ukażą się przepiękne góry Pienin. Zobaczymy też ruiny czorsztyńskiego zamku, a także znaną warownię w Niedzicy. Ostatecznie przyjdzie nam obejrzeć i poznać całe piękno Pienińskiego Parku Narodowego. Turyści mogą też ujrzeć skansen Stylchen, zaporę w Niedzicy, a także Rezerwat Zielone Skałki, gdzie kilkudziesięciometrowe skały wpadają pionowo do wód jeziora czorsztyńskiego. Nazwa rezerwatu pochodzi od roślinności, która porasta brzegi skał. Sam rejs odbywa się oczywiście z udziałem przewodnika. Ten nie tylko wskaże nam najciekawsze miejsca i przybliży ich historię, ale podzieli się z turystami szeregiem anegdot. Do dyspozycji turystów są też rejsy noce oraz możliwość przepłynięcia jeziora gondolą „Czorsztynianka”.

Tryb podróży: