Pieniny są niezwykle piękne latem, ale przyciągają turystów także zimową porą. Wtedy to góry przeżywają prawdziwy najazd fanów zimowych sportów. Pieniny oferują bowiem znakomite warunki do uprawiania narciarstwa czy snowboardu. Doskonale zaprojektowane trasy zjazdowe, zostały urządzone tak, aby w maksymalnym stopniu wykorzystać warunki, jakie oferują góry. Co więcej, miłośnicy białego szaleństwa mają do wyboru wiele zróżnicowanych tras, które różnią się od siebie stopniem trudności. Dzięki temu każdy narciarz może znaleźć tutaj miejsce dla siebie, bez względu na stopień zaawansowania.

Wielkim powodzeniem wśród narciarzy cieszy się Czorsztyn-Ski Kluszkowce, który zlokalizowany jest na górze Wdżar Mamy tutaj do dyspozycji kolejkę linową, a także wyciąg dla dzieci. Obiekt oferuje nam wiele tras, które różnią się od siebie długością i stopniem trudności. Każda z tras jest przede wszystkim w miarę konieczności dośnieżana oraz oświetlona, co pozwala na korzystanie z obiektu także po zapadnięciu zmroku.

Do dyspozycji narciarzy jest też Polana Sosny – nowoczesny ośrodek narciarski, który mieści się na zboczu Wzgórza Zamkowego na granicy ze Słowacją. Przepiękny widok na zamek Dunajec i jezioro to nie jedyne atuty tego miejsca. Dla turystów przygotowane zostały 3 wyciągi i 7 dośnieżanych, ratrakowanych i oświetlonych tras. Oprócz tego możemy udać się do ośrodka w okolicy Krościenko Stajkowa. Do dyspozycji turystów oddano tam wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, a nawet skuterów śnieżnych. Jest szkoła narciarska, nowoczesna restauracja oraz sauna. Z kolei w Dolinie Skalskie na zboczu Bukowinek znajduję się Arena Narciarska Jaworki-Homole. Mamy tu do dyspozycji aż 8 tras o różnych stopniach trudności. Ostatecznie możemy wybrać się na wyciąg na Palenicę w Szczawnicy. Dodatkową atrakcją jest tutaj trasa Szafranówka Halfpipe, stanowiąca gratkę dla snowboardzistów.