Promenada w Szczawnicy to jedyny taki deptak w całej Polsce. Trakt liczy sobie ponad 1,8 kilometra i zostało zaprojektowane z dbałością o najmniejszy nawet szczegół. Deptak ten jest niezwykle chętnie odwiedzany przez turystów. Z poziomu traktu możemy obserwować niezwykle urzekające widoki na pobliskie góry.

Miejsce to przyciąga nie tylko swoją architekturą, ale też wyjątkowym położeniem. To idealna lokalizacja do spacerów dla całych rodzin, a także miejsce dla rowerowych wycieczek. Dlatego każdy, kto udaję się w okolice Niedzicy stara się, choć na chwilę zajrzeć na pobliski deptak. Jego walory docenią wszyscy. Wielbiciele aktywnego wypoczynku, a także osoby, które lubią zwiedzać okolicę. Deptak to także idealne miejsce dla kuracjuszy i całych rodzin, które chcą zaczerpnąć świeżego powietrza.

Promenada ma swój początek pod dolną stacją kolejki na Palenicę. Następnie jesteśmy prowadzeni wzdłuż rzeczki Grajcarek. Koniec promenady jest jednocześnie początkiem szlaku pieszowo – rowerowego, który kieruje nas na Słowację. Na całej rozciągłości trasy możemy przyglądać się masywnym i dominującym szczytom górskim. W każdej chwili możemy odpocząć na jednej z licznych ławek. To idealny sposób na spędzenie wolnego czasu i zrelaksowanie się. Całość jest niezwykle klimatyczna i tworzy bajkowy nastrój. Zwłaszcza wieczorem ślicznie wyglądają klimatyczne ławeczki, altanki, latarenki czy nawet chodniki. Wszystkie elementy zostały tak zaprojektowane, aby tworzyć idealną całość, którą zachwycą się nawet najbardziej wymagający turyści. Dodatkowo na trasie spotkamy karczmy, kramy i restauracje. Nie brakuje tutaj placów zabawach dla dzieci i obiektów sportowo – rekreacyjnych. Różnorodność oraz dostępność wszelkiej niezbędnej infrastruktury sprawia, że jest to miejsce dla każdego turysty bez względu na wiek.

Tryb podróży: